Фермер закупува техника за стопанството си в с. Здравец с проект по подмярка 4.1

юни 8, 2022

Безвъзмезната финансова помощ по проекта се равнява на близо 294 хил. лв.

Земеделският стопанин Реджеб Мехмед от Самуилското село Здравец притежава кравеферма и към момента отглежда 120 крави – млечно направление и техните приплоди.

Той е сключил договор за изпълнение на проект „Закупуване на техника за изхранване на животните в стопанството и оборудване за кравеферма”.  Европейското финансиране е от Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г. по  подмярка 4.1 „Инвестиции в земеделски стопанства”, в рамките на Целевия прием за земеделски стопани в сектор „Животновъдство”, съобщиха от ОИЦ-Разграз.

Инвестициите по проекта са свързани със закупуване на техника за обслужване на фермата и обработка на отглежданите площи за изхранване на животните

Ще бъдат внедрени нови машини и оборудване и ще се обновят  наличните производствени материални активи в стопанството. Ще бъде закупена земеделска техника – трактор и телескопичен товарач, с допълнителен инвентар към тях. Предвижда се и оборудване на кравефермата чрез закупуване на автоматична въртяща четка, млечно такси, вентилатор, вакуумпомпа, индивидуални автоматични чугунени поилки за крави и телета, електронна автомобилна везна и линия за производство на фураж.

Общата стойност на проекта е 587 546 лева, от които 293 773 лева са безвъзмезна финансова помощ, а останалите – собствено участие на бенефициента.

Очаква се проектните дейности да приключат през октомври 2023 година.

Свали мобилното приложение Farm Check и се увери се в произхода на над 75 000 хранителни продукти.

Свързани публикации

Министър Тахов: Иновациите могат да задържат младите хора в селските райони

Министър Тахов: Иновациите могат да задържат младите хора в селските райони

Иновациите могат да се превърнат в основен двигател за привличане и задържане на млади хора в селските райони. Това заяви министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов по време на неформалното заседание на Съвета на ЕС по земеделие и рибарство във Варшава, Полша.

Традиционните местни сортове ябълки осигуряват икономически и екологични ползи за земеделските производители

Традиционните местни сортове ябълки осигуряват икономически и екологични ползи за земеделските производители

Земеделските производители в Германия увеличават доходите си, като същевременно подкрепят биоразнообразието и устойчивостта на климатичните промени, като отглеждат и преработват традиционни сортове ябълки. Днес над 1500 фермери участват в инициативата, като колективно преработват около 400 метрични тона плодове годишно, получават по-добър достъп до пазара и справедливи цени за своята продукция.